© Copyright 2007-2015
Moje fotografie
Kasjan (Kajtek) Kajrunajtys

Wystawa fotografii: "Słońce, woda, wiatr i tysiące lat"

28 kwietnia - 18 czerwca 2012

Moje zdjęcia z Płaskowyżu Kolorado (film Full HD)

W 16 dni obleciałem, objechałem i obszedłem trasę z Waszyngtonu do Los Angeles. Szczególnie zauroczyły mnie skalne krajobrazy płaskowyżu Kolorado oraz Kanion Antylopy, jedno z najbardziej obfotografowanych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Miałem szczęście znaleźć się w nich we właściwym czasie i tylko nacisnąłem spust migawki. Widoki stworzyło Słońce, woda, wiatr i tysiące lat.

Kanion Antylopy - nazywany także Kanionem Korkociągu - to wąwóz szczelinowy znajdujący się na terenie rezerwatu plemienia Nawaho. Skały wypłukane przez wodę mienią się fantastycznymi kolorami dzięki wielokrotnym odbiciom słabego światła. Jest tam ciemno, ale nie można użyć flesza, bo odbicia od kryształów kwarcu przesłonią naturalne kolory.

Na zdjęciach przedstawiam też Wielki Kanion Kolorado. Jego przekrój geologiczny obrazuje historię całego płaskowyżu - każda seria warstw skalnych ma inny odcień. Można w nich znaleźć liczne skamieniałości, od glonów przez drzewa i muszle po szczątki dinozaurów.

Do Bryce Canyon ściągnął mnie opis z przewodnika: "jeżeli masz czas zobaczyć tylko jeden kanion, powinien to być właśnie ten". Zdjęcia dobrze to dokumentują, choć tylko w niewielkim stopniu oddają urok tego krajobrazu. Najbardziej znany widok parku Arches to zapewne Delicate Arch, ale wybrałem inne, także charakterystyczne zdjęcia. Zbiór uzupełniają skały z parku Zion na tle chmur.

Chciałem uwiecznić i pokazać Państwu te przepiękne miejsca na kuli ziemskiej, zatrzymać czas i zachęcić do podróży. Zapraszam do obejrzenia wystawy


Wystawę organizuje Kinokawiarnia Stacja Falenica, na stacji PKP Warszawa Falenica, ul. Patriotów 44A
Wystawa czynna codziennie od 10 do 17, poza godzinami seansów filmowych.

 

Komisarz wystawy: Arkadiusz Ścichocki